• ADAS (GELİŞMİŞ SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ)

ADAS (GELİŞMİŞ SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ)

  • Ürün Kodu: ADAS
  • Kdv Hariç: 0,00₺
  • 0,00₺


garanti

ADAS, sürücüye sadece yardımcı bir etki getirmekle kalmaz, aynı zamanda sürücünün üzerindeki baskıyı da büyük ölçüde azaltır. Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri (ADAS), sürücülerin olası tehlikeleri en kısa sürede tespit edebilmeleri ve sürücülerin olası tehlikeleri en kısa sürede tespit edebilmeleri için çeşitli yerleşik sensörler aracılığıyla araç içi ve dışındaki çevresel verileri toplayarak statik ve dinamik nesnelerin tanımlanması, tespiti ve takibi gibi teknik işlemleri gerçekleştirir. Sürüş güvenliğini artırmak için ilgili önlemleri alın.

Örneğin, Önden Çarpışma Uyarısı (Güvenli Mesafe Uyarısı), sürücüye öndeki araçla güvenli bir mesafeyi korumasını hatırlatır. Özellikle öndeki araçları sürekli takip edecek ve gerektiğinde sürücüye sesli uyarı gönderecek olan sistem, bu nedenle çarpışma olasılığını azaltmak ve yolda güvenliği sağlamak için hayati bir araç.


ADAS kamera, aracın önü ile olası çarpışma riskini algıladığında, araç mesafesinin çok yakın olduğu veya bilinçsiz şerit sapması veya yaya olduğu zaman sistem uyarı tonu ile sürücüye zamanında önlem almasını hatırlatacaktır.

 

ADAS uyarı olayı tetiklendiğinde uyarı bilgisi Akıllı Araç İzleme yönetim Sistemi platformuna (IVMS) iletilirSürücünün toplanan uyarı verileri ve derinlemesine sürüş davranış analizi yaparak trafik kaza oranını düşürür, operasyonel verimliliği artırır.

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: gelişmiş-sürüş-destek-sistemi, kör-nokta-algılama-modülü, ileri-çarpışma-uyarı-sistemi, yaya-çarpışma-uyarı-sistemi, şerit-takip,